Ogłoszenia duszpasterskie 23 XII 2018 – IV Niedziela Adwentu

Serdeczne Bóg zapłać za choinkę na placu przed plebanią postawioną przez strażaków z naszej parafii, udekorowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie wraz z nauczycielami. Serdeczne Bóg zapłać także lektorom, ministrantom i młodzieży za ubranie choinek i szopki w kościele. Niech ich widok napełnia radością wszystkich mieszkańców. W szczególności chciałbym podziękować Pani Ewie Kubicz i P. Beacie Kulka. Zgodziły się aby mieć pieczę nad dekoracjami w naszej świątyni.
Dziś po każdej Mszy św. na chórze można jeszcze nabyć opłatki u P. Organisty. Przy tej okazji już dziś przekazuję w imieniu P. Organisty i własnym serdeczne Bóg zapłać rodzinom, które przy okazji nabycia opłatków wyraziły wdzięczność za posługę przy organach w czasie liturgii.
Jutro zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy wieczór wigilijny i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowajmy ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne. Rozpocznijmy wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa. Po podzieleniu się opłatkiem, życzeniach i spożyciu posiłku zaśpiewajmy kolędy. Nie podajemy na stół wigilijny alkoholu.
O godz. 23.30 odśpiewamy w kościele Jutrznię na Boże Narodzenie
i zakończymy nowennę do Dzieciątka Jezus. O północy rozpocznie się Pasterka. Przyjdźmy licznie podziękować Bogu, który tak umiłował świat, że Syna Swego dał nam.
We wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30 uroczyste świąteczne nieszpory.
W środę święto św. Szczepana pierwszego męczennika, a zarazem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. wyjątkowo o godz. 7.00, 9.00 i suma o 11.00, na której poświęcimy owies. Zaraz po błogosławieństwie odśpiewamy nieszpory.
Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na ratowanie poczętych dzieci i utrzymanie domów pomocy samotnych matek SOS, w pierwszy dzień na dzieła papieskie tzw. świętopietrze, a w II dzień świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
W przyszłą niedzielę (30 grudnia) będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny; Jezusa Maryi i Józefa. Suma o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji Jubilatów, którzy w mijającym roku obchodzili jubileusz 70-lecia, 50-cio i 25-cio-lecia małżeństwa. Prosimy jubilatów o zgłaszanie swoich rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa do zakrystii. Zapraszamy jubilatów, by biorąc udział w tej uroczystości podziękowali Bogu za lata wspólnego życia i wszystkie łaski, które w tym czasie od Niego otrzymali.


Wizyta duszpasterska – kolęda będzie:
27.12.2018: Czwartek Od godz. 8.30: Ul. Nowotarska numery nieparzyste od Ostrowska do ul. Nadwodniej z ul. Sportową

28.12.2018: Piątek Od godz.8.30 do godz.16.30 oraz od godz.18.00 ul. Nowotarska numery nieparzyste od Nowego Targu do P. Cyrwus wraz z ul. św. Floriana

29.12.2018: Sobota Od godz. 8.30 Ul. Nowotarska numery parzyste od Ostrowska do skrzyżowania

30.12.2018:Niedziela Od godz. 13.30 do godz.16.30 oraz od godz.18.00 Ul. Nowotarska numery nieparzyste od P. Drożdż i ul. Kościelna

Sprzątanie kościoła:
Czwartek – rodziny z ul. Nowotarskiej nr od 91 do 97
Sobota – rodziny z ul. Nowotarskiej od nr 99 do nr 111
W przypadku kiedy jest zbyt mało osób proszę dobierać z następnych numerów i zgośić to do zakrystii, wówczas nie będą brane pod uwagę przy następnym sprzątaniu. Prosimy, aby nie zamiatać kościoła lecz zawsze przecierać na mokro. Jest to spowodowane tym, iż podczas zamiatania kurz wzbija się i osiada na nowo pomalowanych ścianach.

Czasopisma: „Źródło”, „Gość Niedzielny” – numer specjalny świąteczny z modlitwą przed wieczerzą wigilijną w formie kartki świątecznej ,dla dzieci „Ola i Jaś”,