Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Zwykła – 21  I  2024 r.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

III Niedziela Zwykła – 21  I  2024 r.

                DzisiajNiedziela Słowa Bożego. Wspomnienie  św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przeżywamy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich w modlitwie ale także okażmy im swoją wdzięczność przez zwykłe gesty życzliwości. Zamiast  nieszporów przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd zespołu Hilaritas działających w naszej Szkole Podstawowej pod kierunkiem Pani Sylwii Basta.  Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Doceńmy artystów aby nie zanikła ta piękna tradycja.
         W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śl.
         W środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
         W czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
         W piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
         W przyszła niedzielę 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła. Zapraszamy wszystkich na koncert zespołu „Jaferniocek” z Ostrowska. Będą śpiewać na sumie o  godz.11.00 a po Mszy tradycyjne góralskie kolędowanie ze scenkami. Zapraszamy bardzo serdecznie!
         Zespoły Góralskie „Hyrni” i „Mali Hyrni” zapraszają na koncert pt. „Jezusa narodzonego syćka witojmy” dzisiaj na godz. 19.00 do MCK w Nowym Targu.

             Zachęcamy do włączenia się w pomoc Ukrainie. Ponieważ ofiar i poszkodowanych w wyniku wojny przybywa prosimy o przynoszenie wszystkiego co przyda się dla tych osób pod kontem medycznym. Czyli opatrunki, kule, wózki inwalidzkie itp.

         Światowy Dzień Chorego przypada we wspomnienie  Matki Bożej z Lourdes. Będziemy go przeżywać w niedzielę 11 lutego na Mszy św. o godz. 17.00. Zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

         Dzisiejsza  składka w podpisanych kopertach od każdej rodziny, na utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu.

         Bóg zapłać wszystkim Rodzinom naszej Parafii za serdeczne przyjęcie nas w czasie wizyty duszpasterskiej oraz ofiarność.
         Bóg zapłać Młodzieży z Grupy Apostolskiej oraz Scholi za przygotowanie wyjątkowych tegorocznych jasełek. To dobrze że są jeszcze dzieci i młodzież, która poświęca swój czas na krzewienie wiary, kultury i tradycji. Bóg zapłać!

         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Jolancie Cesacz, Andrzejowi Chryczyk, Danucie Rejczak, Marii Waksmundzkiej, Danucie Ścisłowicz, Marcie Gołdyn, Mariannie Bryja, Renacie Mroszczak, Barbarze Garbacz.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
W wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 172 do 198
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 202 do 220.
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny 534-995-731,)
         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wydania świąteczne „Gościa  Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych.