Ogłoszenia duszpasterskie XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 17 IX 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 17 IX 2023 r.

                Dziś – W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się 31 Pielgrzymka Rodzin. Dzisiaj także to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, aby kierowały się przede wszystkim prawdą. Nieszpory o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
            W poniedziałek – przypada święto św. Stanisława Kostki zakonnika patrona Polski, dzieci i młodzieży. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów z klas VI, VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa proszę o przyniesienie indeksów z zeszłego roku. Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej. W ramach duszpasterstwa Młodzieży według zalecenia Metropolity  przy okazji wspomnienia Św. Stanisława za tydzień w niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka na ten cel. Część funduszy będzie do wykorzystania w parafii.
            W środę – wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
            W czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. 
            W piątekwspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej dziewicy. Zachęcamy młodzież począwszy od  7  klasy, także lektorów do udziału w spotkaniach Grupy Apostolskiej w piątki po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
            W sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, która pragnie śpiewać w Scholii. Szczególnie z klas III. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.30 na plebanii. Jest również możliwość nauki gry na gitarze.
            Z naszej parafii 30 września 2023r. organizowana jest jedno dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, później zwiedzimy Rynek Podziemny ( To fragment średniowiecznego Krakowa odsłonięty nie dawno przez archeologów. Przeniesienie się w czasie także przez multimedialne efekty). Na zakończenie udamy się do Parafii i Kościoła w Bibicach p.w. MB Nieustającej Pomocy gdzie spotkamy się z naszym rodakiem Ks. dr prob. Janem Przybockim. Po Nowennie do Matki Bożej N. P. spotkamy się przy stole. Zapisy w zakrystii do 20 września, koszt 70zł  Ilość miejsc ograniczona.
            Dziś trzecia niedziela miesiąca – zbierana jest składaka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy wraz z Radą Parafialna serdeczne Bóg zapłać.
            Zapraszamy już po raz trzeci do udziału w konkursie pt. Św. Jadwiga Śląska w obrazie” Dozwolona dowolna technika. Na prace czekamy do 8.10.2023 r. Przewidziane nagrody.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Iwonie Kolasa, Małgorzacie Kuraś, Wioli Kuraś, Jadwidze Kuraś, Irenie Suchojad, Cecylii Suchojad, Teresie Suchojad.
            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 69  do 75
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 77 do 87

            W razie potrzeby można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są już dostępne nowe barwne kalendarze w cenie 15zł.