Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu, Wigilia – 24 XII  2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

IV Niedziela Adwentu, Wigilia – 24 XII  2023 r.

           Dzisiaj – Msze św. tylko o godz. 8.00 i 10.00.  Dzieci ze Scholi będą jeszcze rozprowadzać po Mszach św. poświęcone sianko na stół wigilijny oraz wodę święconą. W ten sposób będą chcieli uzbierać fundusze na wyjazd wakacyjny na tzw. Wakacje z Bogiem. Z racji wigilii nie będzie wieczornej Mszy św. Po zachodzie słońca zasiądziemy do wieczerzy. Przeżyjmy  Wieczór Wigilijny i Święta Bożego Narodzenia po chrześcijańsku, zachowajmy ich religijny i rodzinny charakter, pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne. Rozpocznijmy wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa (Łk 2,1–14). Po podzieleniu się opłatkiem, życzeniach i spożyciu posiłku zaśpiewajmy kolędy. Nie podajemy na stół wigilijny alkoholu. O godz. 23.30 odśpiewamy w kościele Jutrznię na Boże Narodzenie i zakończymy nowenną do Dzieciątka Jezus. O PÓŁNOCY ROZPOCZNIE SIĘ PASTERKA. Przyjdźmy podziękować Bogu, który tak umiłował świat, że Syna Swego umiłowanego nam dał. Zachęcamy aby kto tylko może, przyszedł w stroju regionalnym. Zapraszamy Muzykę Góralską –Kapelę Góralską oraz Orkiestrę niech będzie uroczyście. Składka w czasie pasterki jest przeznaczona na ratowanie zagrożonych poczętych dzieci i utrzymanie domów samotnej matki SOS, w pierwszy dzień świąt na dzieła papieskie /świętopietrze/, a w II dzień na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie.

Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, zapalone w czasie wigilii są znakiem naszej troski o najbardziej potrzebujących. Można je jeszcze nabyć w zakrystii.

            Jutro, 25 XII (pon.)UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. jak o 8.00, 11.00 i 17.00. Przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30 uroczyste świąteczne nieszpory.

            We wtorek 26 XII święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Na sumie poświęcenie owsa, a po niej odśpiewamy nieszpory.

            W środę wspomnienie św. Jana Ewangelisty – tradycyjnie będzie błogosławieństwo wina, można także przynieść swoje. Msza św. o godz. 17.00 a po niej Nowenna do Matki Bożej N. Pomocy. Po 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

            W czwartek – święto świętych Młodzianków Męczenników.

            Za tydzień w niedzielę 31 XII święto Świętej Rodziny; Jezusa Maryi i Józefa a także wspomnienie św. Sylwestra papieża. Msza św. na sumie o godz. 11.00 w intencji Jubilatów którzy w mijającym roku obchodzili jubileusz 60-lecia, 50-cio i 25-cio-lecia małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie swoich rocznic do zakrystii. O godz. 17.00 uroczyste zakończenie roku kalendarzowego połączonej z nieszporami. Będziemy dziękować Bogu  za mijający rok, śpiewem Suplikacji przeprosimy Boga za nasze grzechy i niewierności. Za uroczyste odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” możemy zyskać odpust zupełny.
             Bóg zapłać za wspaniałe udekorowanie naszej świątyni i ułożenie szopki: Pani Ewie Kubicz, Beacie Kulka, Panu Markowi Kościelnemu oraz młodzieży; Jakubowi Sral, Kamilowi Bafia, Patrycji Waksmundzkiej, Julii Domalik, Annie Ligęza, Szymonowi Barnachowi, Marysi Bryja, Magdzie Chryczyk, Sebastianowi Baraniakowi, Natalii Waksmundzkiej, Antkowi Targoszowi, Iwonie Waksmundzkiej, Julii Drożdż, Wojciechowi Waksmundzkiemu. Dziękujemy też za choinki do szopki, które ufundowali Alicja i Tadeusz Bryja oraz przy wejściu Panu Andrzejowi Sral. Panu Antoniemu Smarduchowi byłemu kościelnemu za sianko do szopki.  Ozdoby choinkowe wykonała Pani Zofii Kantor jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

     Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Janinie Garbacz, Markowi Garbaczowi, Annie Hochorowskiej, Jackowi Kurek, Jolancie Kolasa, Katarzynie Gąsienica, Piotrowi Waksmundzkiemu, Joannie Dobrzyńskiej, Annie Kamińskiej.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
W środę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 38 do 58A
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 58B do 78.
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wydania świąteczne „Gościa  Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych. Są także kalendarze.

——————————————-

Ogłoszenia dodatkowe:

            Sołtys wsi Waksmund i oddziała PZU w Nowym Targu informują iż ubezpieczenia budynków rolnych i OC będą przyjmowane w remizie OSP od 28 XII 2023 do 27 I 2024 w czwartki w godz. 15.00-16.00 oraz w soboty w godz. 12.30-14.00.