O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E 26 VII 2020 r. XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Życzymy wszystkim solenizantkom także P. gospodyni Annie Banasik wielu łask Bożych i zdrowia by dalej mogła tak ofiarnie służyć w naszej parafii. Po Mszach Św. będzie poświęcenie pojazdów i pokropienie wodą święcona przed głównym wejściem. Po modlitwie w kościele kierowcy proszeni są, by przejechali przed kościołem od ul. Nadwodniej w stronę ul. Na Równi.  Ofiary składane przy tej okazji jak zawsze będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Niech każdy podziękuje Bogu ofiarując 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr i w ten sposób wesprze misjonarzy.

Nieszpory o godz. 18.30, Msza św. wieczorna o godz. 19.00

     W poniedziałek – nowenna do naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej

     We wtorek – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera.

     W środę – wspomnienie św. Marty. Nowenna do M. Bożej N.P.

     W piątek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera.

     W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy swoje, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata.

W sobotę 1 sierpnia Pielgrzymka do Ludźmierza dla Dzieci Pierwszokomunijnych. Msza św. o godz. 11.00. Po niej film o sanktuarium a na zakończenie spotkanie przy grillu na plebanii. Dojazd rodzinnie własnymi pojazdami.

W tym dniu w Ludźmierzu także czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpoczyna się Mszą św. o 18.00. Parafia Waksmund prowadzi IV cz. Chwalebną Różańca św. po Apelu Jasnogórskim o 21.00 w procesji Maryjnej ze świecami.

     W przyszłą niedzielę  – można, uzyskać odpust zupełny (tzw. odpust Porcjunkuli) z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Anielskiej. Zyskują go ci, którzy spełniają zwykłe warunki (1. stan łaski uświęcającej – po spowiedzi, 2.przyjęcie Komunii św.,3. modlitwa w intencjach Ojca Świętego, 4. wyrzeczenie się wszelkich grzechów), nawiedzą kościół parafialny i odmówią w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Na Kowańcu odpust ku czci M.B. Anielskiej.

Na ostatniej składce inwestycyjnej zebraliśmy 7317 zł. W imieniu swoim i Rady parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać. Po wielu staraniach udało się uzyskać w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przy współpracy  Lokalnej Grupy Działania Spisz Podhale 50 tys. na rzecz renowacji 11 figur i 3 obrazów naszego odnowionego ołtarza. Tablica informacyjna dla turystów na ten temat jest na kapliczce wejściowej. Z czasem zostanie przeniesiona w inne miejsce. Tak jak wspomniałem ostatnio, przymierzamy na jesieni ocieplić plebanię aby zmniejszyć koszty ogrzewania.

 

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty osobom………
Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy w:
Poniedziałek – mieszkańcom ul. Słonecznej nr 19, 20, 21 i 41.

Sobotę – mieszkańcom ul. Słonecznej nr 45 i ul. Prof. Andrzeja Waksmundzkiego oraz osoby, które z tych ulic nie miały okazji jeszcze sprzątać.

Czasopisma: „Gość Niedzielny”

 

W ostatnim czasie do wieczności z nasze wspólnoty odeszła +Zofia Stojek. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie – a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków Amen.