Ogłoszenia duszpasterskie V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28 IV 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28 IV 2024 r.

            Dzisiaj – Nieszpory o godz. 17.30, wieczorna Msza św. o godz. 18.00  

            W poniedziałek – Święto św.  Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.  Nowenna do Św. Jadwigi Śl. Po Mszy św. spotkanie VIII kl. przed  Bierzmowaniem.

            W środę – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe. W tygodniu połączone będą z  Mszą św. o godz. 18.00. W niedzielę zawsze o godz. 17.30..  Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach w kościele lub przy kapliczkach z rodzicami. Szczególnie zapraszamy na majówki w kościele dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowań do I  Komunii Św. i rocznicowe z klasy IV oraz kandydatów do Bierzmowania czyli klasy VI, VII, i VIII.           

            W czwartek 2 Maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej a także Polonii i Polaków żyjących za granicą. Życzymy im wielu łask Bożych i nieustannej relacji z Ojczyzną.

            W piątek 3 Maja – Uroczystość Najświętszej Maryi panny Królowej Polski  głównej patronki Naszej Ojczyzny tym dniu także wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św.  z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o 8.00, 11.00 w intencji Naszej Ochotniczej Straży Pożarnej i ich Rodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę Św. Floriana oraz w intencji Ojczyzny. Wieczorna o 18.00. Niech te dni staną się dla nas okazją do wyrażenia uczuć patriotycznych poprzez modlitwę i eksponowanie barw Narodowych.

            Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 18.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan dlatego zapraszamy w tym dniu klasy 6, 7 i 8 oraz dzieci a także dorosłych przed I Komunią św. Wyjątkowo z racji uroczystości odwiedziny chorych w czwartek.

            W sobotę –  wspomnienie Św. Floriana, męczennika. O poprowadzenie nabożeństwa przebłagalnego z Różańcem św. o 17.30 prosimy Różę Świętych Hiacynty i Franciszka. Nabożeństwo Majowe na początku Mszy św. o godz. 18.00

            W przyszłą Niedzielę – Adoracja N. Sakramentu. Zmianka różańcowa o godz. 17.15.

            Próba Dzieci Komunijnych w poniedziałek o 16.30. I Komunia 12 maja w niedzielę o godz. 11.00. W sobotę spowiedź o 10.30 a tydzień później 19 maja także na sumie rocznica klas IV.

            W czasie ostatniej składki inwestycyjnej zebraliśmy 6170zł i 20$. Za wszelkie ofiary składamy w raz Rada Parafialną serdeczne Bóg zapłać. Przeprowadzane są  prace na cmentarzu pod montaż lamp oświetleniowych oraz nagłośnienia. Zostały wykonane prace ogrodnicze m.in. posadzone zostały ozdobne rośliny i wysypana kora pod  instalacją fotowoltaiczna. Także została wykonana plebanii  instalacja gazowa z podłączeniem kuchni gazowej. W przyszłości będzie można podłączyć piec kondensacyjny do ogrzewania jako alternatywę.   

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Beacie Waksmundzkiej, Marii Kolasa, Marii Drożdż, Jolancie Mąka, Marii Mroszczak, Krystynie Suchojad, Katarzynie Waksmundzkiej, Małgorzacie Szajnowskiej, Emilii Waksmundzkiej, Antoniemu Bryja.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Leśnej i Konfederacji Tatrzańskiej
W sobotę  –   mieszkańcom ul. Słonecznej nr od 2A do 6A

            W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”