Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela Zwykła 14 VI 2026 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XI Niedziela Zwykła 14 VI 2026 r.

             Dzisiaj – wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Nabożeństwo Czerwcowe  o godz. 17.30. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

          W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Czerwcowym.

          W środę – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Odpust na Niwie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Czerwcowym.

          W czwartekspotkanie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na tzw. „Wakacje z Bogiem”  w Bieszczady o godz. 19.00 na plebanii

          W piątekspotkanie i Msza św. z nabożeństwem dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII i VIII. Rozpoczęcie o godz. 17.15 w salce.

          W sobotę – Wyjazd Scholi do Niepołomic o godz. 10.10. Zbiórka na parkingu kościelnym o godz. 10.00. Osoby które jeszcze nie dostarczyły zgody od rodziców proszone są aby uczyniły to niezwłocznie.

          W sobotę także Pielgrzymka różańcowa w Ludźmierzu pod hasłem „Otoczmy różańcem dzieci i młodzież. O godz. 10.00 Msza Święta, świadectwo o modlitwie różańcowej. 11.20 Różaniec w intencji dzieci i młodzieży w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, poczęstunek w Domu Pielgrzyma, możliwość obejrzenia filmu: Najświętsze Serce. Serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe, a dzieci i młodzież z rodzicami, czy babciami i dziadkami.

          Pragniemy utworzyć Różę Matek które będą modliły się za swoje dzieci. Prosimy o dalsze zgłaszanie się do Pani Cecylii Suchojad. Bóg zapłać za dorobienie uchwytów Panu Walentemu do ozdobnego różańca i zamontowanie go wraz Panem Markiem w prezbiterium. Będzie też pamiątką Aktu oddania Niepokalanemu Sercu Maryi całej naszej parafii(6VI 2026r).

          Za tydzień składka jest inwestycyjną.  Dzisiaj natomiast zbiórka do puszek na cele Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, które stanowi narodowe wotum wdzięczności. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

          Uroczyste zakończenie roku formacyjnego grup działających przy parafii; Scholi, Anielskich Strun, Grupy Młodzieżowej, SLO oraz Żywych Róż, Margaretek, Kręgów Rodzin w czwartek 25 czerwca. Msza św. będzie w tym dniu wyjątkowo o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w altanie dla wszystkich uczestniczących we Mszy.

          Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Beacie Sołtys, Annie Grabacz, Małgorzacie Garbacz, Iwonie Kuraś, Monice Kamoń, Joannie Fuła, Annie Tynus, Joannie Waksmundzkiej, Joannie Bryja.

          Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul.  Na Równi nr od 5 do 21 
W sobotę  – mieszkańcom ul.  Na Równi nr od 23 do 37 

W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wystawionej w przedsionku:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”. Można już zamawiać intencje na 2027 rok.