Ogłoszenia duszpasterskie 1 IX   2024 r. XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E – 1 IX   2024 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj  –  O godz. 18.15 zmiana tajemnic różańcowych a po niej Nieszpory. Msza św. wieczorna o godz. 19.00. Od poniedziałku wieczorne Msze św. o godz. 18.00 a poranne o godz. 7.00. W Ludźmierzu Dożynki Podhalańskie. Uroczysta Msza św. dziękczynna na ołtarzu polowym o godz. 11.00. W imieniu Naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom ulicy Nowotarskiej za przygotowanie wieńca na tę okoliczność. Uroczystości dożynkowe w naszej parafii za tydzień 8 września na Mszy św. o godz. 11.00.

W poniedziałek – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej w nowym rozpoczynającym się roku.  Po Mszy św. przejście uczniów do szkoły na godz. 9.00 ulicą Stanisławy i Józefa Papieżów ze swoimi wychowawcami. Na Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jadwigi śl.

We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

W czwartekSpowiedź Św. przed I piątkiem od godz. 16.30 do 18.00 (nie będzie drugiego kapłana). Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszo-czwartkowe z modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W I piątek –  miesiąca odwiedziny zgłoszonych do czwartku chorych. Spowiedź Św. od godz. 16.30 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W I sobotę – Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy nasze,  naszej Ojczyzny i całego świata.

Za tydzień w niedzielę – święto Narodzenia N.M.P., poświęcone zostaną nasiona do siewu a także na Mszy św. o godz. 11.00 poświecenie przyborów szkolnych. Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele. Za tydzień również (8 września) pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej a także pielgrzymka Zelatorów Żywych Róż do Sanktuarium w Płokach. Szczegóły na plakatach, zapisy w zakrystii lub u Pani Celiny Suchojad.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Celinie Suchojad, Dominice Siuta, Adamowi Waksmundzkiemu, Małgorzacie Kantor, Teresie Waksmundzkiej, Annie Sral, Elżbiecie Spyra, Katarzynie Ambroż  oraz Pani Alicji Rejczak także za ofiarowanie środków czystości do kościoła.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 117 do 130
W sobotę    mieszkańcom ul. Na Równi nr od 131 do końca oraz Św. Floriana.

Bóg zapłać za pomoc w czasie Pielgrzymki Medjugorie oraz Chorwacji Paniom: Beacie Ligęza oraz Marcelinie Ligęza, za organizacje Firmie Beskidy Travel oraz całej Grupie za wspaniałą atmosferę.

Dodatkowe ogłoszenie;

Wójt Gminy, Gminna Biblioteka w Waksmundzie i Sołectwo Waksmund zaprasza na kolejną edycje Narodowego Czytania lektury „Kordian” Juliusza Słowackiego 7 września 2024r. (w sobotę) o godz. 17.00. do remizy OSP Waksmund. Wśród zaproszonych i czytających gości będą aktorzy: Piotr Cyrwus oraz Maja Barełkowska-Cyrwus. Podczas wydarzenia będzie miało miejsce wręczenie aktu nadania tytułu: „Zasłużony dla Gminy Nowy Targ” Piotrowi Cyrwusowi.