Ogłoszenia duszpasterskie XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 28 VII 2024 r.

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 28 VII 2024 r.

Dzisiaj – przypada wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera. Nieszpory o godz. 18.30,  Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej

W środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W czwartek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Spowiedź Św. przed I piątkiem od godz. 16.00 do 18.00. Będzie spowiadał drugi kapłan. Po Mszy św. o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszo-czwartkowe z modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W I piątek –  można, uzyskać odpust zupełny (tzw. odpust Porcjunkuli) z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Anielskiej przez pobożne odmówienie modlitwy Ojcze Nasz i Wierzę w świątyni. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Odwiedziny chorych zgłaszanych do czwartku. Spowiedź Św. od godz. 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W I sobotę –Po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy nasze,  naszej Ojczyzny i całego świata. W tym dniu w Ludźmierzu także czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpoczyna się Mszą św. o 18.00. Parafia Waksmund prowadzi IV cz. Chwalebną Różańca św. po Apelu Jasnogórskim o 21.00 w procesji Maryjnej ze świecami tak jak to ma miejsce w Fatimie.  Zachęcamy do licznego udziału.

Dzieci wyjeżdżające z naszej parafii na do Medjugorie oraz Chorwacji proszone są o pobranie upoważnienia z założonej Grupy na Internecie. Kolejne zebranie uczestników przed wyjazdem będzie 7 sierpnia 2024 w środę r. po Mszy św. wieczornej o 20.00 na plebanii.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty:

We wtorek  – mieszkańcom ul. Sportowej i Kościelnej
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 5 do 21

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody.