Ogłoszenia duszpasterskie XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 21 VII 2024 r.

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 21 VII 2024 r.

Dzisiaj – Nieszpory o godz. 18.30,  Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

W poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny. Nowenna do św. Jadwigi śląskiej.

We wtorek – święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.

W środę – wspomnienie św. Kingi dziewicy. Nowenna do Matki Bożej N. Pomocy  z modlitwą Anioła z Fatimy.

W czwartek – przypada święto św. Jakuba Apostoła. Wszystkim solenizantom życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Także naszemu już diakonowi Jakubowi wytrwania w powołaniu. Byśmy doczekali za rok Jego Prymicji w naszej parafii. W tym dniu przypada również św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tradycyjnie już dzisiaj po Mszach  św. będzie błogosławieństwo wszelkich pojazdów, także rowerów itp. Po modlitwie w kościele kierowcy proszeni są, by przejechali przed kościołem od ul. Nadwodniej w stronę ul. Na Równi. Przed wejściem będzie poświęcenie właścicieli oraz pojazdów wodą święconą. Ofiary składane przy tej okazji jak zawsze będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Podziękujmy Bogu ofiarując w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr i w ten sposób wesprzyjmy misjonarzy.

W piątek  –przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Życzymy wszystkim Aniom a w szczególności P. Gospodyni Annie Banasik zdrowia i wielu łask Bożych. Niech Bóg obdarza Ją swoim błogosławieństwem a Św. Anna niech uprasza potrzebne łaski za jej poświęcenie.

Dzieci wyjeżdżające z naszej parafii na do Medjugorie oraz Chorwacji proszone są o pobranie upoważnienia z założonej Grupy na Internecie. Kolejne zebranie uczestników przed wyjazdem będzie 7 sierpnia 2024 w środę r. po Mszy św. wieczornej o 20.00 na plebanii.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty:

We wtorek  – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 44 do 56
W sobotę – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 58 do końca

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody.