Ogłoszenia duszpasterskie XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA –  7 VII  2024 r.

XIV  NIEDZIELA ZWYKŁA –  7 VII  2024 r.

Dzisiaj – Pierwsza Niedziela miesiąca adoracja N. Sakramentu. O godz. 11.00, Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej w 81 rocznicę pacyfikacji Waksmundu, (I pacyfikacja 4 lipca 1943 r., II pacyfikacja 28 września 1943r.) a po niej procesja i modlitwa w  intencji tych, którzy zginęli w czasie pacyfikacji oraz za Ojczyznę.  Po każdej Mszy św. krótka modlitwa w ich intencji. O 18.15 Zmianka różańcowa  Nieszpory 18.30 a po nich Msza św. wieczorna już o godz. 19.00. najbliższą niedzielę. Dzisiaj także 7 lipca 2024 r., o g. 20.00 odbędzie się Droga Krzyżowa na rynku w Wadowicach. Nabożeństwo zostanie odprawione w intencji dzieci, w tym także dzieci jeszcze nienarodzonych. Stacje drogi krzyżowej będą zestawione z postaciami bł. Rodziny Ulmów, których liturgiczne wspomnienie przypada w tym dniu.

W poniedziałek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.

W środę –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy.

W piątek – Wspomnienie ś. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Planujemy tzw. Wakacje z Bogiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyjazd organizowany jest do Medjugorie oraz Chorwacji. Termin od 20-26 sierpnia 2024 r. Program bardzo atrakcyjny zawiera zwiedzanie i plażowanie znajduje się na Facebooku i stronie parafialnej. Koszt dla Dzieci z grup parafialnych 900zł i 200 eur. Koszt dla pozostałych uczestników to 1200zł i 200 euro. Zaliczka 100 zł  potrzebny pesel. Potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport ważny przynajmniej 3 miesiące. Dobrze jest pobrać sobie kartę EKUS (Nowy Targ Jana Kazimierza 22). (parafiawaksmund.pl – ogłoszenia). Spotkanie organizacyjne za tydzień 14 lipca w niedziele o godz. 12.00 na plebani.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Agnieszce Wajsak, Justynie Zięba, Małgorzacie Waksmundzkiej, Marlenie Ptaś, Zofii Waksmundzkiej, Teresie Rogal, Halinie Ścisłowicz, Krystynie Bryja, Marii Ligęza, Zdzisławie Kuraś.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 111 do 115 do końca oraz Stanisławy i Józefa Papieżów numery 1 i 2
W sobotę    mieszkańcom ul. Stanisławy i Józefa Papieżów nr od 3 do 22

Zapraszamy do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce Góralskiej do Częstochowy w dniach od 23 -31 lipca. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.parafianowytarg.pl w zakładce pielgrzymki.

Zapraszamy na spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Czernej 20 lipca 2024 r. Wyjazd o godz. 7.00.  Zapisy w zakrystii.