Ogłoszenia duszpasterskie XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30 VII   2024

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30 VII   2024

Dzisiaj – o godz. 17.30 ostatnie już nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godzinie 18.00.

W poniedziałek – rozpoczynamy kolejny miesiąc Lipiec, który jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej po Mszy św. już o godz. 19.00. Po Mszy św. spotkanie SLO.

W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu wieczorne o 19.00 a poranne będą o godz. 6.30. W niedzielę i święta w okresie letnim o 8.00, 11.00 i 19.00.

W środę –  Wspomnienie św. Tomasza apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą Anioła skierowana do Pastuszków z Fatimy.

W Czwartek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem od godz. 16.00 do 18.00. Będzie 2 kapłanów. Msza św. o godz. 19.00

W I piątek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30 i 19.00. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. Także będzie drugi kapłan.

W sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy nasze,  naszej Ojczyzny i całego świata.

Za tydzień I Niedziela miesiąca81 rocznica pacyfikacji Waksmundu. (4 lipca 1943 r. w Waksmundzie. W wyniku pacyfikacji rozstrzelano 5 osób, 33 osoby zostały wywiezione do obozów zagłady. Cztery zabudowania zamordowanych zostały zniszczone i spalone) Msza św. w intencji pomordowanych oraz poległych w obronie Ojczyzny o godz. 11.00 po czym odbędzie się procesja na cmentarz. Zapraszamy. Zmianka Różańcowa o 18.15.

Planujemy tzw. Wakacje z Bogiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyjazd organizowany jest do Medjugorie oraz Chorwacji. Termin od 20-26 sierpnia 2024 r. Program bardzo atrakcyjny zawiera zwiedzanie i plażowanie znajduje się na Facebooku i stronie parafialnej. Koszt dla Dzieci z grup parafialnych 900zł i 200 eur. Koszt dla pozostałych uczestników to 1200zł i 200 euro. Zaliczka 100 zł  potrzebny pesel. Proszę wyrobić sobie dowód osobisty lub paszport oraz pobrać kartę EKUS (Nowy Targ Jana Kazimierza 22). (parafiawaksmund.pl – ogłoszenia). Spotkanie organizacyjne uczestników 14 lipca w niedziele o godz. 12.00 na plebani.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Karolinie Bryja, Józefowi Siuty, Magdalenie Byrdak, Zofii Kolasa, Renacie Kruczek, Marii Niemiec, Renacie Niemiec, Marii Mikowskiej, Paulinie Bielańskiej, Anieli Janczy.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 71 do 89
W sobotę           mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 91 do 105

Zapraszamy do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce Góralskiej do Częstochowy w dniach od 23 -31 lipca. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.parafianowytarg.pl w zakładce pielgrzymki.