Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ – 24 III 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

NIEDZIELA  PALMOWA  MĘKI  PAŃSKIEJ – 24 III 2024 r.

               

                                               Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową wprowadza nas w Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm. Na Sumie uroczysta procesja z palmami. Początek uroczystości o 10:45 pod Krzyżem. Niestety nie będzie osiołka-kucyka ponieważ się rozchorował. W ramach konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” ” . Rozstrzygnięcie i ocena prac po Mszy św. przez Panie ze Szkoły Podstawowej. Na końcu pamiątkowe zdjęcie i wręczenie nagród. Gorzkie Żale o godz. 16.00.

         O godzinie 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Waksmundu. Wyruszymy z przed kościoła, ul. Gorczańską i na Wielką Górę . Mieszkańcy poszczególnych ulic będą nieść Krzyż od stacji do stacji. Oprawa muzyczna w wykonaniu naszej Młodej Kapeli z Grupy Apostolskiej.  Zabieramy ze sobą świece.

         Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.00

         W Wielki Poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej w intencji naszej ojczyzny rodzin oraz protestujących rolników. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 8 kwietnia jednakże Duchową Adopcję  będziemy mogli  podjąć tradycyjnie 25 marca czyli jutro (pon). Polega ona na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy i dziesiątka różańca przez dziewięć miesięcy za dziecko poczęte a zagrożone. Jest idealne rozwiązanie aby ocalić nowe życie. Deklaracje będziemy składać po Mszach św. Można je zabrać ze stolika.

         We wtorek – prosimy Grupę Apostolską oraz Lektorów o pomoc w ubieraniu Grobu Pańskiego  o godz. 16.00

         W Wielką Środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy m.in. w intencji Naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Zapraszamy SLO czyli ministrantów i lektorów po nowennie na zbiórkę. Obecność obowiązkowa.

         Rozpoczęliśmy dziś Wielki Tydzień a od czwartku będziemy przeżywać Triduum Paschalne. Starajmy się godnie i pobożnie przeżyć te trzy najważniejsze święte dni w roku, w których będziemy obchodzić pamiątkę naszego Odkupienia, uczestnicząc w liturgii oraz przystępując w tych dniach do Komunii św.

         Dzisiaj składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy wielkie Bóg zapłać. Bóg zapłać również Pani Zosi i Ani za bezinteresowne odnowienie i upiększenie starszego ornatu ku czci św. Jadwigi Śląskiej.
         Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty:

Helenie Waksmundzkiej, Zofii Waksmundzkiej, Zofii Smarduch, Zofii Mroszczak, Marii Kolasa, Annie Ciężobka-Targosz, Barbarze Kłapacz, Grażynie Włodarczyk, Wiktorii Waksmundzkiej.

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – ul. Polnej nr od 48 do 55; W sobotę – mieszkańcom ul. Polnej nr od 59 do 77

                   W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.
                    (Tel. na zastępstwa; do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)         Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, Rycerz Niepokalanej. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne „CARITAS” na świąteczny stół.