Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA  WSZECHŚWIATA, 26 XI  2023 r.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

34 Niedziela Zwykła –26 XI  2023 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA  WSZECHŚWIATA

            Dzisiaj – na zakończenie Mszy św. zawierzymy Polskę, nasze rodziny Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu można zyskać odpust zupełny. Według zapowiedzi dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem dla potrzebujących. Nieszpory o godz. 16.30.  Msza św. wieczorna o godz. 17.00

            W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi śląskiej z modlitwą za zmarłych.

            W środę –  Nowenna do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy także z modlitwą za zmarłych.

            W czwartek – Święto św. Andrzeja apostoła.

            W piątekSpowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan dlatego zapraszamy dzieci i młodzież z klasy 6, 7 i 8. Przypominamy o  comiesięcznej spowiedzi św. i podpisywaniu indeksów także w innych kościołach jeśli dana osoba tam przystąpiła do sakramentu. W piątek odwiedziny chorych zgłoszonych do czwartku.

            W sobotę –  I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy, szczególnie aborcji. O poprowadzenie prosimy Różę im. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przy okazji zapraszamy nowe osoby do włączenia się w tę wspólnotę.

            W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu. Po każdej Mszy Św. obrzęd pobłogosławienia opłatków na stół wigilijny. Rozpoczynamy też Roraty. W tygodniu rano o godz. 6.30 a wieczorem jak o 17.00. Zapraszamy wszystkich z lampionami nie tylko dzieci z klasy III ale także młodzież, kandydatów do Bierzmowania oraz dorosłych. (kandydaci z VI, VII i VIII  klas obowiązkowo przynajmniej 10 Mszy św. Roratnich )

            Za 2 tygodnie w niedzielę 10 XII – Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i krzyżyków (mogą być z Chrztu św.) Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami.

            Opłatki jak w poprzednich latach będą rozprowadzane przez P. Organistę na plebanii w przyszłą niedzielę przed i po każdej Mszy św. w salce na dole. Lub w tygodniu po Mszach św. na chórze. Nabycie opłatków jest okazją do wyrażenia podziękowania P. Organiście za całoroczną pracę. Niech zatem nie będzie to zakup opłatków, ale  wyraz wdzięczności każdej z  rodzin naszej parafii za jego posługę.

             Bóg zapłać Panu Stanisławowi Bryja oraz Janowi Kurasiowi za montaż tablicy pamiątkowej na „Kapliczce Matki Bożej na Styrku”.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marii Rabiańskiej, Agacie Kudas, Joannie Waksmundzkiej, Danucie Zahora, Marii Baraniak, Danucie Garbacz, Kindze Luberda, Marii Byrdak, Krystynie Kozieł, Joannie Ligęza, Annie Niemiec.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 233 do 249
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 255 do 263

Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na prowadzone przez CARITAS akcje pomocy dzieciom będącym w potrzebie, można nabywać już za tydzień w zakrystii lub przed kościołem. Podstawowa kwota to 10 zł.

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, Rycerz Niepokalanej, „Staś” dla najmłodszych, kalendarze ludźmierskie (w cenie 8 zł) oraz  albumowe z Gościa Niedzielnego (w cenie 15 zł). Dzieci proszone są o odbieranie swoich pięknych różańców z konkursu.
            Dodatkowe ogłoszenie: Za tydzień będzie można nabyć miód z pasieki naszego parafianina