Ogłoszenia duszpasterskie 10 IX   2023 r. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  10 IX   2023 r.

            Dzisiaj  –  Na Mszy św. o godz. 11.00 poświecenie przyborów szkolnych. Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy św. Spotkanie w kościele. Od dzisiaj rozpoczynamy  XIII Tydzień Wychowania. Nieszpory o godz. 17.30, Msza św. wieczorna o godz. 18.00.  
            W poniedziałek – nowenna do św. Jadwigi śl.

            We wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

            W środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00 zapraszamy SLO czyli  kandydatów, ministrantów oraz lektorów. Liczymy, że grono to zasilą nowi chłopcy by służyć Panu Bogu i pomagać wiernym w przeżywaniu liturgii. Rodziców prosimy o zachętę.      

            W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

            W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
            W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. zachęcamy chętnych małych i dużych, dziewczynki i chłopców do śpiewania i grania na instrumentach do Scholii – próby odbywają się w soboty o godz. 10.00 na plebanii. Zapraszamy także osoby dorosłe umuzykalnione do pomocy w prowadzeniu zajęć.      

            Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – zbierana jest składka inwestycyjna, za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
            Z naszej parafii 30 września 2023r. organizowana jest jedno dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II, później zwiedzimy Rynek Podziemny: To fragment średniowiecznego Krakowa odsłonięty nie dawno przez archeologów. Przeniesienie się w czasie także przez multimedialne efekty. Na zakończenie udamy się do Parafii i Kościoła w Bibicach p.w. MB Nieustającej Pomocy gdzie spotkamy się z naszym rodakiem Ks. dr prob. Janem Przybockim. Po Nowennie do Matki Bożej N. P. spotkamy się przy stole. Zapisy w zakrystii do 20 września, koszt 70zł  Ilość miejsc ograniczona.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marii Mroszczak, Annie Niemiec, Annie Siuty, Jadwidze Baraniak, Jadwidze Skalskiej, Wandzie Pajerskiej, Jadwidze Fryc, Bożenie Cyrwus, Ewie Mroszczak oraz Franciszkowi Murzańskiemu, któremu dziękujemy także za duże zaangażowanie w dożynki i zorganizowanie kapeli.  

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 47a do 58
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 59 do 68

            W razie potrzeby można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi. Są już dostępne nowe barwne kalendarze w cenie 15zł.