Ogłoszenia duszpasterskie – 30 VII 2023 r. XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

30 VII 2023 r. XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj – Nieszpory o godz. 18.30,  Msza św. wieczorna o godz. 19.00.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej

We wtorek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę – można, uzyskać odpust zupełny (tzw. odpust Porcjunkuli) z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Anielskiej przez pobożne odmówienie modlitwy Ojcze Nasz w świątyni. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek Spowiedź Św. przed I piątkiem od godz. 17.00 do 19.00. Będzie spowiadał drugi kapłan. Po Mszy św. o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszo-czwartkowe z modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W I piątek –  miesiąca odwiedziny zgłoszonych do czwartku chorych. Spowiedź Św. od godz. 17.00 do 19.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W I sobotę –Po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy nasze,  naszej Ojczyzny i całego świata. W tym dniu w Ludźmierzu także czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpoczyna się Mszą św. o 18.00. Parafia Waksmund prowadzi IV cz. Chwalebną Różańca św. po Apelu Jasnogórskim o 21.00 w procesji Maryjnej ze świecami tak jak to ma miejsce w Fatimie.  Zachęcamy do licznego udziału.

W przyszłą niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego.

W czasie składki przy poświeceniu pojazdów na rzecz Misjonarzy zebraliśmy 3220 zł i 5€. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dzieci wyjeżdżające z naszej parafii na Mazury proszone są o pobranie karty kwalifikacyjnej z zakrystii. Zebranie rodziców przed wyjazdem na kolonie będzie w środę 2 sierpnia 2023 r. o 20.00 na plebanii.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Zofii Kolasa, Justynie Bryja, Józefowi Siuty, Renacie Waksmundzkiej, Marii Kolasa, Magdalenie Byrdak, Zofii Bielańskiej, Marii Mikowskiej, Marii Niemiec.

We wtorek – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 69 do 81
W sobotę – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 87 do 101

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego,  Małego Gościa, Stasia dla najmłodszych, Rycerza Niepokalanej oraz Misyjne Drogi.

———————————————————————

Będzie jeszcze możliwość oddania zużytych sprzętów RTV, AGD, komputerów, baterii, zużytych Kartridży do Drukarek i innych. Jest to akcja na rzecz wsparcia Polskich Misjonarzy. Zbiórka przy starym garażu P. Sołtysa na ul Nadwodniej – 10 sierpnia 2023r. do godz. 16.00.

Zebranie informacyjne dla naszych mieszkańców w sprawie dotacji z akcji Czyste Powietrze, Mój prąd czy Moje ciepło – 4 sierpnia (pt) 2023 o godz. 19.00 w remizie OSP Waksmund.

Wszystkim wypoczywającym w naszym regionie życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji.