Ogłoszenia duszpasterskie VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 14 V 2023 r.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 14 V 2023 r.

 

            Dzisiaj – W naszej parafii na sumie przeżywamy uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Bóg zapłać Rodzicom za gruntowne posprzątanie naszej świątyni i dar ołtarza czyli odnowienie  „Kielicha i pateny do Mszy św.”. Niech pomoże nam ten dar w jeszcze głębszym przeżywaniu Eucharystii. Nie zapomnijmy o modlitwie w intencji dzieci oraz ich bliskich aby przez całe życie pozostałe wierne Jezusowi. Dzieci Komunijne wraz z gośćmi dzisiaj niech odmówią litanie do Matki Bożej w domu lub przy kapliczce. Do soboty uczestniczą w tzw. Białym Tygodniu przeżywając Mszę św. z Nabożeństwem Majowym. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych odbędzie się 3 czerwca w sobotę. Wyjazd do Ludźmierza rodzinnie we własnym zakresie i Msza św. w sanktuarium o godz. 12.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i święta o godz. 17.30. W tygodniu połączone z  Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach.

            Od jutra wypadają dni krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje, błogosławieństwo w pracy, za kraje głodujące a także o pokój na Świecie. W poniedziałek po Mszy św. będziemy modlić się przy figurce niedawno odnowionej Matki Bożej w murze kościelnym. We wtorek  przy kapliczce na ul. Długiej. W środę natomiast na „Styrku”.

            We wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika głównego patrona Polski.

W środę – Msza św. o godz. 16.00 przy kapliczce a po niej „Majówka”. Każdy udaje się  we własnym zakresie na „Styrek”. Osoby które chcą iść w grupie wyjście o godz. 15.15 z przed kościoła. Na zakończenie niespodzianka. W razie deszczu nabożeństwa będą w kościele o tej samej porze. 

            W czwartek – Zapraszamy chętnych chłopców do Służby Liturgicznej Ołtarza. Pierwsza zbiórka dla kandydatów na ministrantów z klasy III w czwartek po Majówce. Prosimy o zachętę dla nich ze strony rodziców oraz dziadków. 

            W piątek –  Na Mszę św. i spotkanie  o godz. 18.00 zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII. Jeśli świadkami będą osoby nie z naszej parafii należy dostarczyć zaświadczenie że są praktykujący chrześcijanami. Mogą to być chrzestni, bliscy, koledzy lub koleżanki którzy przyjęli sakr. Bierzmowania i uczestniczą w Niedzielnej Mszy św. podobnie jak do chrztu św. Przy okazji wyjaśniam iż Kongregacja  ds. Sakramentów i Kultu Bożego jasno deklaruje, iż żadne z rodziców nie może pełnić funkcji świadka bierzmowania dla swego dziecka.

            W sobotę – Spotkanie Scholi o godz. 10.30. Wcześniej dla chętnych  będzie nauka gry na gitarze o godz. 9.30 (20.05.2023).  Należy zabrać ze sobą instrument. Wyjazd na lotnisko pielgrzymów do Fatimy o godz. 9.00. z przed kościoła. Proszę zabrać dokumenty.

            Za tydzień w niedzielę –  uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Planujemy wypoczynek z Bogiem dla Dzieci ze Scholi, SLO oraz Grupy Młodzieżowej. Dla osób solidnie uczestniczących w spotkaniach koszt będzie obniżony.  Planowany jest wyjazd do stolicy Czech Pragi, Wrocław, Twierdza w kłodzku. Termin od 21-26 24 sierpnia. Program bardzo bogaty. Zapisy do 18 czerwca, potrzebny jest PESEL. Szczegóły na plakatach oraz Facebooku.

            Ks. Jan Przybocki nasz rodak organizuje Pielgrzymkę do Ziemi  Świętej. TERMIN  PIELGRZYMKI od 10-17 listopada 2023 roku. CENA  PIELGRZYMKI 2050 zł  i 930 USD (dla grupy 42-55 osób) oraz 100 USD (płatne na miejscu). Plan na stronie internetowej oraz na Facebooku.

            Bóg zapłać OSP Waksmund za umycie drogi na Uroczystość Komunijną a także Panu Tomaszowi Cyrwusowi za pomalowanie i pokrycie skóra klęczników dzieciom na tę uroczystość. 

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Marii Domalik, Lucynie Węglarz, Małgorzacie Waksmundzkiej oraz jeszcze raz Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnym.

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  – mieszkańcom ul. Gorczańskiej nr od 25 do 28a.
W sobotę  – mieszkańcom ul. Gorczańskiej nr od 29 do 36.

W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa.

(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gość Niedzielny”  , „Mały Gość”,  „Staś” dla najmłodszych, „Rycerz Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”.