Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
5 XI. 2023 r.  –  31 Niedziela Zwykła

            Dzisiaj –  pierwsza niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa za zmarłych. Zmianka Różańcowa o godz. 16.15. Nieszpory o 16.30 po nich Msza św.

         W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej z modlitwą za zmarłych wypominanych.

         W środę –Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za zmarłych.

         W czwartek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

         W piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

         W sobotę – św. Marcina z Tours biskupa. Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Naszej Ojczyzny  także w intencji Polaków aby uświadomili sobie że Ojczyzna jest dobrem bezcennym, o które należy dbać aby Jej nigdy nie utracić co w naszej historii niestety miało miejsce wielokrotnie. Pamiętajmy o poległych za Ojczyznę oraz o tych, którzy się dla niej zasłużyli.  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.00. Po jej zakończeniu przejście na cmentarz pod pomnik pamięci poległych, odmówienie modlitwy ks. Piotra Skargi oraz odśpiewanie Hymnu Narodowego. Zapraszamy Poczty Sztandarowe. Przyjdźmy w tym dniu w strojach regionalnych i wywieśmy Flagę Polski.  Msza św. z modlitwą za Ojczyznę w tym dniu jeszcze o godz. 17.00.

         Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Krupie i Jego współpracownikom za utrzymanie porządku na cmentarzu i wszystkim parafianom, którzy odpowiedzieli na apel związany z segregacją śmieci. Także panu Janowi Kurasiowi za opiekowaniem się „Cmentarzem Cholerycznym”.

          Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Jadwidze Bitmar, Piotrowi Palenikowi, Monice Barszczewskiej, Dorocie Kapel, Barbarze Szymura, Stanisławowi Cyrwusowi, Annie Stoch,  Katarzynie Sral

         Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 129 do 153
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 159 do 175

Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)

         Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, Rycerz Niepokalanej, Misyjne Drogi, „Staś” dla najmłodszych, kalendarze ludźmierskie (w cenie 8 zł) oraz piękne albumowe na papierze kredowym (w cenie 15 zł).