Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

II Niedziela Adwentu – 4 XII  2022 r.

            Dziś – Zmianka tajemnic różańcowych przed Mszą św. wieczorną o 16.50. Nieszpory wyjątkowo po Mszy św. o godzinie 17.30, Roraty w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00.  a o 6.30 we wtorek, czwartek i sobotę poprzedzone Godzinkami do Matki Najświętszej. Zachęcamy do udziału w Roratach dzieci szczególnie komunijne, kandydatów do Bierzmowania. Podejmijmy też adwentowe postanowienia. Pamiętajmy  o modlitwie w intencji Kościoła na wschodzie przy wyjściu będą zbierane ofiary na jego wsparcie. Dziś po sumie sprzedawane są stroiki świąteczne wykonane własnoręcznie przez Grupę Młodzieżową oraz panią Zofię Kantor, której serdecznie dziękujemy. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.

            Opłatki rozprowadzane są przez P. Organistę na plebanii w salce na dole przed i po każdej Mszy św. lub w tygodniu na chórze. Nabycie opłatków jest okazją do wyrażenia wdzięczności każdej z rodzin naszej parafii za całoroczną pracę, za Jego posługę.

            Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na prowadzone przez CARITAS akcje pomocy dzieciom będącym w potrzebie, można nabywać w zakrystii lub przed kościołem. W tym roku podstawowa kwota to 9 zł.

            W poniedziałek –  Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.

            We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa.

            W Środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

 W czwartekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPMsze św. w tym dniu o 6:30 i 17:00. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w czasie tzw. Godziny Łaski: między godz. 12.00 a 13.00.  Oto słowa Maryi na podstawie objawień włoskiej wizjonerki Pieriny Gilli  : „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. … Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

            W sobotę – wspomnienie NMP Loretańskiej.

            Za tydzień w niedzielę – Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i krzyżyków (mogą być z Chrztu św.) Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami.

            Spowiedź adwentowa w Waksmundzie planowana jest na sobotę 17 grudnia

            Ostatnia składka inwestycyjna do kopert wyniosła 7850zł i 50$.  Wraz z Radą Parafialną składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiarne Serca. Składka inwestycyjna 18 grudnia będzie na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać. Bóg zapłać za bezinteresowne okucie Krzyża na cmentarzu Panom Jackowi i Konradowi Kunka. Jeszcze zabezpieczą okapem ochronnym postać Chrystusa. Będzie on z czasem odnowiony. Fundusze na to przeznaczył P. Andrzej Krupa. Została przekazana do odnowienia figurka Matki Bożej w ogrodzeniu kościelnym oraz Chrystusa Zmartwychwstałego.  Ofiarę na to przeznaczył tuż przed śmiercią +Bronisław Sral z ul. Nowotarskiej. Bóg zapłać. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.  

            Wraz ze Scholą, SLO oraz grupą Młodzieżową w ramach św. Mikołaja będzie wycieczka do Krakowa 10 XII w sobotę. Wyjazd o godz. 8.30. W planie m.in. kino, WSD – odwiedzimy kl. Jakuba, Katedra na Wawelu oraz McDonald’s. Zapisy do dzisiaj. Wpłata symboliczna 10zł.

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Paulinie Sral 97a, Małgorzacie Plewa, Ewie Garbacz, Monice Barszczewskiej, Jadwidze Bitmar, Becie Palenik, Stanisławowi Cyrwus, Marcinowi i Dorocie Kapel, Jolancie Cyrwus

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 121 do 141A.
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 145 do końca.

(Tel. na zastępstwa; do P. Heleny 534-995-731, 575 507 100, P. Elżbiety 500-258-263)

            Czasopisma: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, ”Miłujcie się”. „Staś” dla najmłodszych, kalendarze. Jest także bardzo tania, po 3 zł Gazetka w podręcznym formacie np. na czas podróży. Chrystus i Ty „Chit”. Cały poświęcony Eucharystii, która dla chrześcijanina powinna być najważniejsza (m.in. Miejsca cudów, I-sze czwartki, piątki i soboty miesiąca, Margaretki czy Msze Gregoriańskie.)