Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 6 XII  2020 r.

          Dziś – Nieszpory o godzinie 16.30, zmianka tajemnic różańcowych o 16.15. wieczorna Msza św. o godz. 17.00.  Roraty w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00.  a o 6.30 we wtorek, czwartek i sobotę poprzedzone Godzinkami do Matki Najświętszej. Zachęcamy do udziału w Roratach dzieci szczególnie komunijne, kandydatów do Bierzmowania. Podejmijmy też adwentowe postanowienia. Pamiętajmy  o modlitwie w intencji Kościoła na wschodzie za tydzień przy wyjściu będą zbierane ofiary na jego wsparcie. Przypominamy o zachowaniu zasada bezpieczeństwa w kościele: dezynfekcji, dystansie oraz zakrytych ust i nosa.

Opłatki rozprowadzane są przez P. Organistę na plebanii w salce na dole przed i po każdej Mszy św. lub w tygodniu na chórze. Nabycie opłatków jest okazją do wyrażenia wdzięczności każdej z rodzin naszej parafii za całoroczną pracę, za Jego posługę.

Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na prowadzone przez CARITAS akcje pomocy dzieciom będącym w potrzebie, można nabywać w zakrystii lub przed kościołem. 6 zł jest to kwota odprowadzana do Caritasu, każda ofiara powyżej będzie przeznaczona w tym roku dla rodziny z naszej parafii, której dom uległ spaleniu.

          W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 a po Mszy św. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPMsze św. w tym dniu o 6:30 i 17:00. Godzina Łaski: 60 minut między godz. 12.00 a 13.00 w dniu 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Oto Jej słowa (na podstawie objawień włoskiej wizjonerki Pieriny Gilli)  : „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek – wspomnienie NMP Loretańskiej.

W sobotę – wspomnienie NMP z Guadalupe.

Za tydzień w niedzielę –na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i krzyżyków (mogą być z Chrztu św.) Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami.

Spowiedź adwentowa w Waksmundzie będzie w sobotę (12 grudnia) od 8.30 – 12.00 (z przerwą od 10.00 do 10.30) i od 15.00 – 17.00.

W środę 16 grudnia o 16.45 będzie wprowadzenie do naszej świątyni obrazu Matki Bożej Solidarnościowej, kopi krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które będą przebywać w parafii do 17 grudnia. Zakończenie peregrynacji w czwartek Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy szczególnie za Naszą Ojczyznę.

Składam serdeczne Bóg zapłać Paniom z Zespołu Charytatywnego: Marii Kruczek, Asi Kruczek, Elżbiecie Słowakiewicz i Marii Siuty za zorganizowanie paczek.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
W poniedziałek – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 100 do 107

W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 108 do 123

(Tel. do P. Heleny na zastępstwo 796-281-678 )

Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, kalendarze Ludźmierskie a także modlitewniki do św. Rity czy św. Jana Pawła II.