Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela zwykła – 7 VI 2026 r.

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
X Niedziela zwykła – 7 VI 2026 r.

          Dzisiaj – Procesja eucharystyczna z litanią do Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30. Msza św. wieczorna o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, kandydatów do Bierzmowania z klasy VI, VII i VIII

          W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej, odpust Na Borze w Nowym Targu. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z procesją w Oktawie Bożego Ciała.

          W środę – Procesja z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

          W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.  Poświęcenie wianków i ziół.     

          W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje post.

          W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

          Przeżyliśmy w naszej parafii Rekolekcje „Różaniec 33” z bł. Pauliną Jaricot oraz bł. ks. Ignacym Kłopotowskim przed dwusetną rocznicą powstania dzieła Żywego Różańca. W sobotę na zakończenie uroczyście ponad 30 osób złożyło Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Została też poświęcona cała nasza parafia. Bóg zapłać wszystkim za udział. Inicjatorce Pani Cecylii Suchojad oraz za pomoc w prowadzeniu Paniom Bernadecie Choroba i Renacie Szymura. Pragniemy jako jeden z owoców rekolekcji utworzyć Różę Matek które będą modliły się za swoje dzieci. Już parę osób zgłosiło się z Mam Dzieci Komunijnych. Prosimy o dalsze zgłaszanie się.

          Można już zamawiać Msze święte na 2027 rok. Bardzo proszę aby Żywe Róże uczyniły to wcześniej, ponieważ nie ma rezerwacji.

          20 czerwca organizowany jest wyjazd Scholii do Niepołomic. W planie zwiedzanie zamku, obserwatorium astronomicznego oraz udział w uroczystościach 25-lecia Scholii Exodus z Niepołomic. Planie Msza św. poczęstunek, występy scholii, atrakcje typu wata cukrowa, dmuchańce.  Zapisy do jutra w zakrystii, koszt symboliczny 15 zł. KRÓTKIE ALE PILNE SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI NALEŻĄCYCH DO SCHOLI W CZWARTEK PO PROCESJI. ZARAZ Później  SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI I MŁODZIEŻY WYJEŻDŻAJĄCEJ NA WAKACJE W BIESZCZADY. WPŁATA PIERWSZEJ RATY 500ZŁ

          Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Małgorzacie Bylinowskiej, Stanisławie Sral, Monice Waksmundzkiej, Janowi Kuraś, Zofii Cyrwus, Kazimierzowi Ciężobka, Katarzynie Mroszczak, Urszuli Siuty, Małgorzacie Bryja, Danucie Kamińskiej, Małgorzacie Skowrońskiej.

          Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek  –  mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 64 do 68 oraz ul. Sportowej.
W sobotę  –   mieszkańcom ul. Kościelnej.

          Można skorzystać z zastępstwa. Są Panie, które służą pomocą. (Tel. do P. Anny 699-918-637,  P. Ewy 506-046 318 i P. Heleny  534-995-731,)

          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”, „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”. Wczoraj w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zostało ogłoszonych 9 błogosławionych męczenników polskich księży salezjanów ks. Jan Świerc i jego towarzysze. Zostali zamordowani w niemieckich obozach koncentracyjnych. Na stojaku są książeczki pt. „Wierni do końca” z krótkimi opisami o nich za symboliczną ofiarę.
         

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

B O Ż E   C I A Ł O – 4 czerwiec 2026 r.

            Chcę wyrazić wdzięczność wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przeżywanie tej pięknej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tym, którzy przede wszystkim uczcili Boże Ciało przez przystąpienie do Komunii św. Wyrażam wdzięczność tym, którzy w strojach góralskich wzięli udział w procesji; dziewczynkom, sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym chorągwie i sztandary, mężczyznom niosącym baldachim, pocztom sztandarowym, paniom ze świecami, a także dzieciom pierwszokomunijnym III klasy w tunikach. Parafianom, którzy przygotowali w tym roku te piękne ołtarze. Orkiestrze, Kapeli – Muzyce Góralskiej. Bóg zapłać także Strażakom za porządek na trasie, Służbie Liturgicznej Ołtarza. Panom; Walentemu organiście oraz Markowi kościelnemu. Udział w procesji jest pięknym, publicznym wyznaniem wiary i oddaniem czci Chrystusowi  obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała w pięknych strojach. Dzieci Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. W ostatni dniu na zakończenie w czwartek poświęcenie wianków i ziół.