Ogłoszenia duszpasterskie XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 28  IX  2024 r.

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA – 28  IX  2024 r.

Dzisiaj – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Na sumie o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.  Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, Wiemy jak ważna jest to modlitwa, do której zachęcała podczas objawień sama Matka Boża, to ulubiona modlitwa św. Jana Pawła II Wielkiego. Zapraszamy szczególnie dzieci szkolne także pierwszokomunijne, kandydatów do Bierzmowania z klasy 6, 7 i 8. W tygodniu Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30. W czasie nabożeństw dzieciom będą rozdawane  obrazki. Na końcu dla wytrwałych przewidziane są nagrody. Również na sumie godz. 11.00 Młodzież z klas VI, VII i VIII przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w czasie ofiarowania złoży deklaracje, iż pragną dobrze przygotować na przyjecie darów Ducha św. Zapraszamy także rodziców.
            Tradycyjnie już zapraszamy do udziału w konkursie pt. Św. Jadwiga Śląska w obrazie” Dozwolona dowolna technika. Na prace czekamy do 8.10.2023 r. Przewidziane nagrody. Prace będzie przyjmować Pani Ania – katechetka lub można przynieść do zakrystii.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone dary na rzecz Powodzian m.in. Pani Zofii Niemiec za ofiarowany nowy agregat prądotwórczy oraz zbiórkę zorganizowana przez Centrum Delikatesy. Do puszek zebraliśmy 13.920 zł. Kwota ta została przelana na konto Caritasu z przeznaczeniem dla rodzin które zostały dotknięte tą straszną tragedią.

W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.  Msza św. wieczorna o godz. 17.00 a po niej Nowenna do św. Jadwigi Śl.

We wtorek – Przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pierwsze Nabożeństwo Różańcowe z Mszą św. o godz.  17.00.

W środę  – – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Różaniec w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustające Pomocy.

W czwartek – Na spotkanie i Mszę św. z Różańcem o godz. 17.00 zapraszamy VII klasę.
            W I Piątek miesiąca – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan dlatego zapraszamy dzieci i młodzież. Klasom 6, 7 i 8. Przypominamy o  comiesięcznej spowiedzi św. i podpisywaniu indeksów.

Nabożeństwo Różańcowe w ramach spotkania poprowadzi Grupa Młodzieżowa.  Zapraszamy młodzież z VIII kl. przygotowującą się do Bierzmowania. na Mszę św. o godz. 17.00 a po Nabożeństwie krótkie spotkanie.

W I sobotę – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. Modlitwa Różańcowa będzie jako wynagradzająca za grzechy własne, naszej Ojczyzny i całego świata. O poprowadzenie modlitwy prosimy Różę Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, która pragnie śpiewać w Scholi. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.30 na plebanii. Wcześniej szkółka gitarowa o godzinie 9.30.
            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Jakubowi Kapica, Katarzynie Waksmundzkiej, Małgorzacie Noworolnik, Monice Marszałek, Annie Ścisłowicz, Jadwidze Rejczak, Małgorzacie Plewa, Jadwidze Bittmar, Piotrowi, Palenik, Monice Barszczewskiej.

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 109 do 125
W sobotę – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste nr od 129 do 153
            W razie potrzeby można skorzystać z zastępstwa ( P. Heleny  534-995-731).

Można już składać na wypominki roczne i jednorazowe. Można zabrać karteczki do wypisywania zmarłych.