Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela zwykła – 16 VI 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E
XI Niedziela zwykła – 16 VI 2024 r.

Dzisiaj – Po Mszach św. na zakończenie litania do błog ks. Michała Rapacza zamordowanego tuż po wojnie 12 maja 1946r. przez władze komunistyczne. Wczoraj byliśmy świadkami Jego beatyfikacji w Łagiewnikach. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Seca Pana Jezusa a po nim Msza św. o godz. 18.00. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież, kandydatów do Bierzmowania a także dorosłych.

W poniedziałek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem czerwcowym.

W środę –Msza św. z nabożeństwem  czerwcowym i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,  na  które zapraszam kandydatów do Bierzmowania z klasy VI i VII. Proszę o przyniesienie indeksów.

W piątek  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.  Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy całą społeczność szkolną. Spowiedź święta na zakończenie roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. dodatkowo w czwartek od 17.00

W sobotę – Uroczyste zakończenie pracy formacyjnej dla grup działających przy parafii; Żywych Róż, Kręgu Rodzin. Scholi, Anielskich Strun, Grupy Młodzieżowej oraz SLO na Msza św. z nabożeństwem o godz. 17.00. Dla wszystkich uczestniczących w Eucharystii spotkanie w altanie przy grillu.

Dzisiaj składka inwestycyjna do kopert. Za ofiarność wraz z Radą Parafialną składamy serdeczne Bóg zapłać. Ostatnio została wykonana alejka na cmentarzu z oświetleniem w większości z tzw. opłat pokładnych i częściowo składek inwestycyjnych Pozostaje jeszcze wykonanie nagłośnienia . Został także pomalowany dach na plebanii i altanie ze składek inwestycyjnych.

Planujemy Wakacje z Bogiem dla Dzieci ze Scholi, SLO oraz Grupy Młodzieżowej. Wyjazd organizowany jest do Medjugorie oraz Chorwacji. Termin od 20-26 sierpnia 2024 r. Program bardzo atrakcyjny znajduje się na Facebooku i stronie parafialnej. Koszt dla Dzieci z grup parafialnych 900zł i 200 eur. Zapisy do końca tygodnia zaliczka 100 zł  potrzebny pesel. Proszę wyrobić sobie dowód osobisty lub paszport oraz pobrać kartę EKUS (Nowy Targ Jana Kazimierza 22).  Później dobierzemy osoby spoza w normalnej cenie czyli 1200 i 200 eur.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Zofii Szkoda, Wiktorii Garbacz, Annie Sral, Danucie Kruczek, Ewie Fuła, Bożenie Bryja, Zofii Bylinowskiej, Monice Haręza, Zofii Cyrwus.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 5 do 21
W sobotę – mieszkańcom ul. Długiej nr nieparzyste od 27 do 35