O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E – 24 V 2026 r.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
Dzisiaj – w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny. Słowo Boże dzisiaj głosi ks. dr Marek Zołoteńki proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu. Będzie prosił po Mszy św. o wsparcie do puszek na wykończenie swojego kościoła. Na sumie o godz. 11.00 wystąpi chór „Sancta Trinitas” z Czarnego Dunajca. Nabożeństwo majowe w niedzielę i święta o godz. 17.30. W tygodniu połączone z Mszą św. o godz. 18.00. Dzisiaj także modlitwa (litania) do Ducha św. Zachęcajmy zwłaszcza najmłodszych do przeżywania tych pięknych nabożeństw. Przeżywamy tzw. rekolekcje „Różaniec 33”. Jest to różańcowe przygotowanie do Aktu oddania się Matce Bożej przed dwusetną rocznicą powstania dzieła Żywego Różańca. Rekolekcje prowadzone są codziennie po nabożeństwie majowym. W niedziele natomiast przed Majówką o godz. 17.00.
W Poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt, Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00. Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z Nabożeństwem Majowym w intencji Naszej Ojczyzny, Spotkanie grupy synodalnej o godz. 19.30. (pn)
We wtorek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza.
W Środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z Nabożeństwem Majowym. Przed Mszą św. o 17.30 zapraszamy chłopców z klasy III którzy zgłosili się do Służby Liturgicznej Ołtarza. W najbliższą niedzielę 31 V na sumie o godz. 11.00 będą uroczyście przyjęci jako kandydaci a 6 stycznia otrzymają błogosławieństwo ministranckie. Prosimy w dalszym ciągu by zgłaszać się do tej posługi. A dziewczynki i nie tylko zachęcamy so Scholii. Prosimy rodziców o zachętę.
W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
W sobotę – W sobotę Siostra Augustyna Waksmundzka ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego – Sercanek przeżywa 50-lecie swoich ślubów zakonnych. Pamiętajmy o Niej w modlitwie. Wyjazd na uroczystość do Krakowa o godz. 8.00.
Za tydzień w Niedzielę – Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przypada również święto Nawiedzenia NMP. Kończy się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej.
O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało w tym roku będziemy prosili:
I ołtarz przy ul. Nadwodniej– mieszkańców ul. Gorczańskiej nr od 25-do 42 (do końca)
oraz Partyzantów i Wielka Góra
II ołtarz przy domu państwa Zahorów – mieszkańców ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 171-249
III ołtarz przy domu państwa Kuchtów, Waksmundzkich – mieszkańców ul. Nowotarskiej
nr nieparzyste od 251 do 335
IV ołtarz przy plebani – mieszkańców ul. Polna, Wilcze Pole
Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Agnieszce Wajsak, Marii Cyrwus, Zofii Waksmundzkiej, Zofii Rogal, Marii Ligęza, Krystynie Bryja, Halinie Ścisłowicz, Markowi Kraś, Małgorzacie Garbacz, Elżbiecie Królak, Marii Huzior.
Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
We wtorek lub poniedziałek – mieszkańcom ul. Stanisławy i Józefa Papieżów
W sobotę – mieszkańcom ul. Nadwodniej nr od 22 do 34.
Można skorzystać z zastępstwa. Są Panie, które służą pomocą.
(Tel. do P. Anny 699-918-637, P. Ewy 506-046 318 i P. Heleny 534-995-731,)
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” , „Małego Gościa”, „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”, „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”.
Dla dzieci i młodzieży organizowane są Wakacje z Bogiem w Bieszczady. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do dzisiaj
20 czerwca organizowany jest wyjazd Scholii do Niepołomic. W planie zwiedzanie zamku, obserwatorium astronomicznego oraz udział w uroczystościach 25-lecia Scholii Exodus z Niepołomic (Msza św. poczęstunek, krótkie występy scholii, atrakcje typu dmuchańce. Zapisy w zakrystii, koszt symboliczny 20 zł