Ogłoszenia duszpasterskie 8 IX   2024 r. XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 IX   2024 r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj  –  przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na sumie parafialnej o godz. 11.00  podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. W imieniu Naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Nowotarskiej, nr parzyste  od Ostrowska do skrzyżowania za przygotowanie wspaniałego wieńca na tę okoliczność. Nawiązuje on do Eucharystii, do której sprawowania jest potrzebny chleb wypracowany przez rolników. Składam serdeczne podziękowanie za kwiaty do kościoła, wszystkim w strojach regionalnych – dzieciom i dziewczętom – Franciszkowi Murzańskiemu Młodej Kapeli Góralskiej – Muzyce Góralskie, Strażakom ze sztandarem a w szczególności wszystkim Gazdom, którzy pielęgnują  pracę na roli wzorem naszych dziadków. Gospodarzowi naszej miejscowości Panu Sołtysowi Pawłowi Cyrwusowi. Woźnicom Stanisławowi Włodarczykowi. Bóg zapłać za przygotowanie uroczystości dożynkowych zarówno w naszej parafii jaki i reprezentowanie nas w Ludźmierzu. Niech Matka Boża której święto dzisiaj obchodzimy wyprasza Wam i wszystkim rolnikom w Polsce potrzebne łaski i zdrowie.

Na Mszy św. o godz. 11.00 poświecenie nasion i przyborów szkolnych. Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele. Od dzisiaj rozpoczynamy  XIV Tydzień Wychowania. Nieszpory o godz. 17.30, Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
          W poniedziałek – nowenna do św. Jadwigi śl.

W środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00 zapraszamy SLO czyli  kandydatów, ministrantów oraz lektorów. Zapraszamy nowych Chłopców do służby Panu Bogu i wiernym w przeżywaniu liturgii. Rodziców prosimy o zachętę.  W czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

W piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.  Po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, lektorów na pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Młodzieżowej.
          W sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy chętnych małych i dużych, dziewczynki i chłopców do śpiewania i grania na instrumentach do Scholii – próby odbywają się w soboty o godz. 9.30 na plebanii. Zapraszamy także osoby dorosłe umuzykalnione do pomocy w prowadzeniu zajęć.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – zbierana jest składka inwestycyjna, za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Cecylii Palej, Stanisławie Waksmundzkiej, Monice Dzielskiej, Lucynie Waksmundzkiej, Ewie Kopeć, Zofii Niemiec, Ewie Czajka, Renacie Szymura, Grażynie Cyrwus, Katarzynie Rajskiej-Sral, Jolancie Cyrwus.

We wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr nieparzyste od 1 do 9
W sobotę – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 11 do 27

W razie potrzeby można skorzystać z zastępstwa. ( P. Heleny  534-995-731,)

Jest też specjalne wydanie Gościa Niedzielnego Historia Kościoła a w nim „Kościół wobec nazizmu” o nowych badaniach dokumentów w Archiwach Watykańskich i postawy papieża Piusa XII. Polecamy też    książeczkę Krzyż – znak, któremu sprzeciwiać się będą opisująca historie najważniejszych Krzyży w Polsce.