Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela zwykła – 9 VI 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
X Niedziela zwykła – 9 VI 2024 r.

Dzisiaj – O godz. 11.00 uroczyste przyjęcie nowych chłopców do grona kandydatów na ministrantów. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Seca Pana Jezusa z nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, kandydatów do Bierzmowania a także dorosłych.

W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej i kolejny dzień nowenny przed beatyfikacją ks. Michała Rapacza.

We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Nabożeństwo Czerwcowe z nowenną  przed beatyfikacją rano. Wracamy do zwykłego porządku Mszy świętych czyli na przemian.

W środę –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlitwa Anioła z Fatimy oraz kolejny dzień nowenny przed beatyfikacją. Rok temu pielgrzymi z naszej parafii ufundowali Figurkę Matki Bożej fatimskiej. Została zamówiona pamiątkowa tabliczka.

W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek – wspomnienie błog. Michała Kozala biskupa i męczennika.

W sobotę 15 czerwca – będziemy uczestniczyć w beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza zamordowanego tuż po wojnie 1946r. przez Służbę Bezpieczeństwa władz komunistycznych. Wyjazd o godz. 7.00 rano. Zapisy do środy włącznie należy odebrać bezpłatną kartę wstępu przy zapisie. Jest ich 30 sztuk. Jeśli ktoś planuje dojechać własnym samochodem proszę to zgłosić.

Planujemy Wakacje z Bogiem dla Dzieci ze Scholi, SLO oraz Grupy Młodzieżowej. Dla osób solidnie uczestniczących w spotkaniach będzie zniżka. Wyjazd organizowany jest do Medjugorie oraz Chorwacji. Termin od 20-26 sierpnia 2024 r. Program bardzo atrakcyjny znajduje się na Facebooku i stronie parafialnej. Zapisy do końca czerwca. Zaliczka 100 zł, potrzebny pesel. Proszę wyrobić sobie dowód osobisty lub paszport oraz pobrać kartę EKUS Nowy Targ Jana Kazimierza 22.

Za tydzień składka inwestycyjna do kopert. Za ofiarność wraz z Radą Parafialną składamy serdeczne Bóg zapłać. Ostatnio została wykonana alejka na cmentarzu z oświetleniem ledowym. Pozostaje jeszcze wykonanie nagłośnienia pod, które przygotowane jest okablowanie.  Został także pomalowany dach na plebanii.

Bóg zapłać za posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni rodzicom i młodzieży, która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania. Zwłaszcza za dar ołtarza, odnowiony kielich, który posłuży do Ofiary Chrystusa składanej na tym ołtarzu. Bóg zapłać Pani Ewie Garbacz także Panu Markowi kościelnemu , Panu Walentemu organiście za poświęcony czas.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Annie Drożdż, Barbarze Garbacz, Marii Kolasa, Antoninie Adamczyk, Mirosławowi Waksmundzkiemu.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Długiej nr parzyste od 74 do 88
W sobotę – mieszkańcom ul. Długiej nr parzyste od 92 do końca oraz nr nieparzyste 1 i 3
         W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”, „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi” Można już zamawiać intencje na przyszły 2025 rok.