Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziela zwykła – 2 VI 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
IX Niedziela zwykła – 2 VI 2024 r.

Dzisiaj – Pierwsza niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. o godz. 17.30 procesja eucharystyczna z litanią do Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała. Zmianka Różańcowa 15 minut wcześniej. Msza św. o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych szczególnie kandydatów do Bierzmowania z klasy VI, VII i VIII które bezpośrednio przygotowują się do przyjęcia Darów Ducha św.

W poniedziałek – Nowenna do Św. Jadwigi Śląskiej połączona z procesją w Oktawie Bożego Ciała. Po Mszy św. Spotkanie i próba przed Bierzmowaniem kl. VIII.

W środę – Procesja w Oktawie Bożego Ciała z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zbiórka SLO oraz kandydatów na ministrantów.

W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.  Spowiedź św. na I piątek oraz przed Bierzmowaniem dla kandydatów oraz ich bliskich od godz. 16.00 do 18.00. Będzie dwóch kapłanów.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obwiązuje post. Odwiedziny zgłoszonych do czwartku chorych. Spowiedź Św. od godz. 16.00 do 18.00. Po Mszy św. próba przed Bierzmowaniem.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia przez naszą młodzież Sakramentu Bierzmowania,  którego udzieli ks. Infułat Stanisław Olszówka.  Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji oraz młodzieży, która ma podjąć nowe zadania Dojrzałych Chrześcijan.

Za tydzień –  w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie nowych chłopców z III klas do grona kandydatów na ministrantów. Zapraszamy serdecznie Rodziców i bliskich.
         Planujemy Wakacje z Bogiem dla Dzieci ze Scholi, SLO oraz Grupy Młodzieżowej. Dla osób solidnie uczestniczących w spotkaniach będzie zniżka. Wyjazd organizowany jest do Medjugorie oraz Chorwacji. Termin od 20-26 sierpnia 2024 r. Program atrakcyjny znajduje się na Facebooku i stronie parafialnej. Zapisy do końca czerwca. Zaliczka 100 zł, potrzebny pesel. Jeśli uczestnicy nie mają dowodów osobistych lub paszportów już muszą składać wnioski.

Można już zamawiać Msze święte na 2025 rok. Bardzo proszę aby Żywe Róże wcześniej to uczyniły ponieważ nie ma rezerwacji.

Organizowana jest po raz kolejny Pielgrzymka „Sursum Corda”. Szczegóły na plakatach ora na Facebooku.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Justynie  Kolasa, Stanisławowi Bryja, Annie Wajsak, Anecie Watycha, Marzenie Drożdż, Marii Waksmundzkiej, Marii Orlińskiej, Barbarze Kruczek, Edycie Kruczek.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Długiej nr parzyste od 62 do 70
W piątek –Rodzicom oraz Młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla najmłodszych, „Rycerza Niepokalanej”. „Trwajcie w miłości”, „Misyjne Drogi”