Ogłoszenia duszpasterskie 26  V   2024 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E – 26  V   2024 r.

VIII Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś – Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej.  W ramach przygotowania beatyfikacji SB ks. Michała Rapacza odczytywany jest dzisiaj list pasterski Metropolity Krakowskiego we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej. Składka z tej niedzieli w całości przekazana zostanie na potrzeby organizacyjne uroczystości beatyfikacyjnych.

W poniedziałek –Próba przed Bierzmowaniem VIII klasy po Mszy św. Obecność obowiązkowa.

We wtorekMsza św. wyjątkowo rano o godz. 7.00 z Litanią do Matki Bożej.  Natomiast „Majówka” o godz. 16.00 przy „Kapliczce na Styrku”. Na miejsce każdy udaje się  we własnym zakresie. Osoby które chcą iść w grupie wyjście o godz. 15.15 z przed kościoła. Na zakończenie niespodzianka przy bacówce Państwa Wajsaków, którym składamy serdeczne Bóg zapłać. W razie deszczu nabożeństwo będzie w kościele o tej samej porze.

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Majowym. Po

Mszy św. zbiórka SLO. Obecność obowiązkowa.

W czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św. o godz. 7.00 i o 10.00 – uroczysta suma, po której wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami Waksmundu. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy:

I ołtarz – przy ul. Nadwodniej –  mieszkańców ul. . Gorczańskiej nr od 1-do 24 i Świerkowej
II – przy domu państwa Zahorów – mieszkańców ul Nowotarskiej nr parzyste od 152A  do  368
III – przy domu państwa Kuchtów – mieszkańców ul. Podtatrzańskiej i Św. Jana Pawła II
IV – przy plebani – mieszkańców ul. Słonecznej, prof. Waksmundzkiego, Leśnej, i Konfederacji  Tatrzańskiej

Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w procesji Bożego Ciała.  Eucharystia jest Szczytem naszej wiary. Na procesje zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia, dzieci w tunikach z klasy III i IV, dziewczęta do feretronów i młodzieńców do chorągwi i sztandarów w strojach góralskich, młodzież oraz kandydatów. Niech przedstawiciele z klas VI, VII i VIII wezmą po jednym feretronie lub chorągwi. Prosimy także mężczyzn do baldachimu, poczty sztandarowe, Orkiestrę Strażacką.

Zachęcamy aby jak najwięcej osób przyszło w strojach regionalnych z których możecie być dumni. Już dziś bardzo dziękuję strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo w czasie  procesji. Za pobożne uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny. Po południu Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z litanią do NMP o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00.

W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dzieci, młodzież, kandydatów do Bierzmowania VI, VII i VIII  a także dorosłych.

W piątek – Święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Zapraszamy w strojach regionalnych, dzieci  do sypania kwiatów oraz dzieci w strojach komunijnych.  Po Mszy św. próba VIII klas przed Bierzmowaniem.

W pierwszą sobotę – o 17.30 Różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko NMP.

Za dwa tygodnie w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.00 uroczyste przyjęcie nowych chłopców z III klas do grona kandydatów na ministrantów. Zapraszamy serdecznie Rodziców.
             Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Zofii Bem, Kornelia Niemiec, Danuta Dawiec, Jolanta Suchojad,  Jadwiga Korzonkiewicz, Jozef Waksmundzki, Krystyna Bryja, Katarzyna Szczechowicz.

We wtorek  – mieszkańcom ul. Długiej nr od 26 do 40
W sobotę  – mieszkańcom ul. Długiej nr od 42 do 52
                        W razie potrzeby zawsze można skorzystać z zastępstwa:
(Tel. do P. Elżbiety 500-258-263, P. Heleny  534-995-731,)

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:  „Gościa Niedzielnego”  , „Małego Gościa”,  „Stasia” dla