Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Zwykła – 14. I 2024 r.

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E
II Niedziela Zwykła – 14. I 2024 r.

          Dzisiaj –  Nieszpory o godz. 16.30. Zapraszamy bardzo serdecznie na wyjątkowe Jasełka, które przygotowała Młodzież z naszej parafii które będą wystawione dzisiaj w Remizie OSP Waksmund o godz. 15.00 i 18.00.           
            W poniedziałek –po Mszy św. Nowenna do św. Jadwigi Śląskiej. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

            W środę – wspomnienie Św. Antoniego, opata, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

            W piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. 
            Za tydzień w niedzielę –  zamiast  nieszporów przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd zespołu Hilaritas działających w naszej Szkole Podstawowej pod kierunkiem Pani Sylwii Basta.  Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Doceńmy artystów aby nie zanikła ta piękna tradycja.

            W przyszłą niedzielę – Jak w ubiegłych latach będzie. składka w podpisanych kopertach od każdej rodziny, na wynagrodzenie Pracownikom Firmy Pana Andrzeja Krupy za solidną całoroczną pracę – utrzymywanie czystości i porządku na cmentarzu. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

            28 stycznia w niedzielę zapraszamy wszystkich na koncert zespołu „Jaferniocek” z Ostrowska. Będą śpiewać na sumie o  godz.11.00 a po Mszy tradycyjne góralskie kolędowanie ze scenkami. Zapraszamy bardzo serdecznie!

             Zachęcamy do włączenia się w pomoc Ukrainie. Ponieważ ofiar i poszkodowanych w wyniku wojny przybywa prosimy o przynoszenie wszystkiego co przyda się dla tych osób pod kontem medycznym. Czyli opatrunki, kule, wózki inwalidzkie itp.  

            Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty: Andrzejowi Waksmundzkiemu, Marii kruczek, Bernadecie Chorobie, Zofii Rejczak, Helenie Haręza, Józefie Fąfrowicz, Marii Haręza, Alicji Szastak, Stanisławie Baraniak.  

            Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
W wtorek – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 138 do 150
W sobotę  – mieszkańcom ul. Nowotarskiej nr parzyste od 152A do 164.
Można skorzystać z zastępstwa. (Tel. do P. Elżbiety 500-258-263,  P. Heleny  534-995-731,)
            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wydania świąteczne „Gościa  Niedzielnego”, „Małego Gościa”, „Rycerza Niepokalanej”, „Stasia” dla najmłodszych. Są także kalendarze.

—————————————-

            W dniu 20 stycznia 2024 r. (sobota) w Waksmundzie odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Od godz. 9.00 do 12.00 w remizie OSP a od 12.00 do 14.00 obok boiska za wodą.