O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E 29 XI 2020 r. – I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś Adwent – to czas  pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Przeżyjmy ten okres w modlitewnym skupieniu i trzeźwości, przygotujmy nasze serca na spotkanie z Chrystusem przez udział w roratach i spowiedź adwentową. Roraty wieczorem będą w pon., śr., i pt. o 17.00 a rano we wt., czw., i sob. o 6.30. Zapraszamy dzieci szczególnie komunijne, kandydatów do Bierzmowania, oraz dorosłych. Podejmijmy też adwentowe postanowienia. Dzieciom będą rozdawane obrazki na poszczególne dni tygodnia. Przewidziane nagrody. Zachęcamy także do udziału w Rekolekcjach Adwentowych dla Dzieci online. Odcinki będą się pojawiać codziennie od dzisiaj do 24 grudnia o 7:00 rano i można odsłuchać w dowolnym momencie dnia. Jest odnośnik na naszym Facebooku. Nieszpory o godz. 16.30.

W poniedziałek  –  święto św. Andrzeja Apostoła. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.00. W czwartek  będzie spowiadał drugi kapłan. W piątek odwiedziny zgłoszonych do czwartku chorych przed Bożym Narodzeniem.

Spowiedź adwentowa w Waksmundzie będzie w sobotę 12 grudnia od 8.30 – 12.00 (z przerwą od 10.00 do 10.30) i od 15.00 – 17.00.

W sobotę – I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie N. Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzechy swoje, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata. Zapraszamy szczególnie Żywe Róże. O poprowadzenie modlitwy poprosimy tym razem Żywą Różę Niepokalanie Poczęcia NMP. Przy okazji zapraszamy nowe osoby, dzieci, młodzież do włączenia się w tę Wspólnotę osób, które modlą się codziennie na różańcu. Każda „Żywa Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie jedną tajemnicę różańca. Bóg zapłać Paniom, które codziennie prowadzą przed Mszą św. modlitwę Różańcową lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę 13 grudnia – na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i krzyżyków Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami.

Świece adwentowe „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na prowadzone przez CARITAS akcje pomocy dzieciom będącym w potrzebie, można nabywać w zakrystii lub przed kościołem. 6 zł jest to kwota odprowadzana do Caritasu, każda ofiara powyżej będzie przeznaczona w tym roku dla rodziny z naszej parafii, której dom uległ spaleniu. W ramach niesienie pomocy innym, można także wykonać paczkę z artykułami długoterminowymi, które zostaną przekazane potrzebującym z naszej parafii. Podpisane pakunki prosimy składać w zakrystii.

Opłatki rozprowadzane są przez P. Organistę na plebanii w salce na dole przed i po każdej Mszy św. lub w tygodniu na chórze. Nabycie opłatków jest okazją do wyrażenia wdzięczności każdej z rodzin naszej parafii za całoroczną pracę, za Jego posługę.

Rada Parafialna zebrała ostatnio do kopert 12 104 zł. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz ofiary na kwiaty osobom: (zeszyt)

Troskę o naszą świątynię w przyszłym tygodniu powierzamy:
Tylko w sobotę z racji ograniczeń  – mieszkańcom ul. Na Równi nr od 89 do 97

Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się oraz nowy nr Stasia dla najmłodszych z przepiękną szopką na Boże Narodzenie do poskładania. Są też kalendarze Ludźmierskie a także modlitewniki do św. Rity czy św. Jana Pawła II po 5 zł.